wtorek, 25 marca 2014

Gdzie skarb twój,tam serce twoje .

W niedzielę wyskoczyliśmy spontanicznie na Wawel .Mój syn ma ostatnio fazę królów ,zaczytuje się w historii i dynastiach .To jest ciekawe w Zespole Aspergera u mojego synka ,że bólem jest napisanie tematu lekcji w zeszycie,napisaniu paru prostych zdań ,a nie sprawia mu już kłopotu rozrysowanie całego drzewa genealogicznego królów każdej dynastii z datami ,nazwiskami itd.
To jest raptem II klasa szkoły podstawowej i pani wychowawczyni jest zmuszona wybiec trochę dalej z przygotowaniem się do lekcji ;) 
Na matematyce podobnie,kiedy zaczęło się mnożenie ,mój syn zbojkotował bo nie rozumiał dlaczego ma sobie coś ułatwiać .Dla niego wszystko co trudniejsze jest jakieś bardziej logiczne,a co zbyt proste kończy się brakiem współpracy na lekcji .
Szkoda ,że jeszcze tak mało nauczyciele wspierają uczniów zdolnych i zamiast rozwijać ich pasje i talenty ,skupiają się na tym z czym mają problem .


Co do tematu posta ,to zachęcam do wysłuchania ostatniej katechezy ks.Dominika Chmielewskiego ,tych niesamowitych rekolekcji .

Każde jego kazanie wydaje mi się być na wagę złota.

REKOLEKCJE C.D.


Gdzie skarb twój,tam i serce twoje ...Łatwo przez te słowa pisma zidentyfikować w naszym życiu kto jest naszym Bogiem ,czy też  bożkiem.

Odkryłam też świetne rekolekcje o.Adama Szustaka 

REKOLEKCJE ULEPIONE TĘSKNOTĄ 


z pięknymi obrazami tworzonymi  na piasku .

Na ostatniej adoracji i mszy Uwielbienia prosiłam Jezusa by przekazał mi co mam czynić  i Ducha Świętego by nauczył mnie modlić się .
Usłyszałam krótkie zdanie ,ciche,delikatne ale mocno mi zapadło : ,,wypełniaj Słowo ,,
Nie wiedziałam do czego to ma się odnosić i skąd akurat to było w moich myślach .Sięgnęłam później w domu do Pisma Świętego ,zaczęłam czytać Ewangelię św.Mateusza ,a tam słowa :

,,  Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki,,  Mt.6,24-27


Mocne pomyślałam sobie,czy to nie dalsza część dialogu z Panem .Ale to nie wszystko.Dziś szukałam Pisma Świętego w necie do kupienia z komentarzami i wpadł mi link do internetowego kursu :Nauka modlitwy .Zapisałam się i przychodzi pierwsza wiadomość a w niej ,dokładnie te same słowa z Ewangelii św.Mateusza.By zanim zaczniemy kurs ,przeczytać właśnie ten werset i od niego zacząć .
Tak to Bóg potwierdza swoje słowa po raz kolejny a Duch Święty prowadzi do tego ,czego pragnęłam .Chwała Mu za to,nieustannie mnie zaskakuje :)

Kto chętny na kurs modlitwy daję link :

KURS MODLITWY 

Pozdrawiam ciepło :D  Do posłuchania cudownie wykonany utwór ! Zachwyciłam się .


P.S .Ach zapomniałabym ,więc dopisuję.Dziś Zwiastowanie Pańskie ,dobra okazja by podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego.Przez 9 miesięcy modlimy się 10 różańca .
TU LINK 


6 komentarzy:

Jolanna pisze...

Ja też tak rozmawiam z Bogiem -czasem nawet popłaczę sobie ze wruszenia - niewiarygodne jak Duch Święty działa !!! Szkoda, że tak mało ludzi naprawdę tego doświadcza.

bestyjeczka pisze...

Dzięki Małgosiu za link - wszystkie rekolekcje przesłuchałam, pochłonęłam. Książkę dopiero wczoraj odebrałam z poczty i też mnie wciągnęła...

gosiulaart pisze...

Jolanna -też bardzo mnie to smuci ,że tak mało osób zna żywego Boga,widzę jak wiele i ja straciłam.
Bestyjka-życzę żywej przemiany duchowej ;)

Daniel Ablewicz pisze...

A my z żoną słuchamy kazań o. Daniela Galusa ze wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Warto wejść na stronkę www.mimj.pl i posłuchać, pozdrawiam:)

gosiulaart pisze...

O.Daniela również słucham przez internet i też polecam :D Witam Danielu u mnie na blogu

som nang pisze...


สมัคร gclub